Szoruj.pl

Co jeszcze daje ozonowanie pomieszczeń? Niewątpliwym atutem tego rozwiązania jest likwidacja zagrożenia mikrobiologicznego. Ozon eliminuje zarówno grzyby, bakterie, jak i wirusy. Dlatego też częstymi klientami firm zajmujących się ozonowaniem są placówki medyczne, w których z wyjątkową dbałością podchodzi się do kwestii sanitarnych. Warto jednak pamiętać, że ozon jest gazem szkodliwym, dlatego też zabiegi z jego wykorzystaniem powinny być przeprowadzane jedynie przez wyspecjalizowane podmioty.

Urządzenie do ozonowania pomieszczenia

Wspominając o bezpieczeństwie, należy podkreślić, że urządzenie do ozonowania pomieszczenia, nazywane inaczej generatorem, emituje do wnętrza odkażanego obiektu gaz. Jego stężenie jest stale monitorowane z wykorzystaniem profesjonalnych urządzeń pomiarowych. Po zakończeniu zabiegu pomieszczenia są wietrzone, do momentu aż stężenie ozonu nie osiągnie bezpiecznych dla człowieka wartości.

Urządzenie do ozonowania nie może więc pozostać bez żadnej kontroli, mimo że w dużym stopniu proces odkażania jest zautomatyzowany. Podczas zabiegu w pomieszczeniach nie mogą przebywać osoby postronne, dlatego też zaleca się opuszczenie mieszkania na co najmniej kilka godzin. Czas ozonowania uzależniony jest między innymi od wielkości pomieszczeń, a także rodzaju zidentyfikowanego zagrożenia.

Ozonowanie Warszawa

Ozonowanie w Warszawie, wykonywane przez Szoruj.pl, to zabieg w pełni bezpieczny. Nad jego przebiegiem czuwają doświadczeni pracownicy, których zadaniem jest nie tylko stałe monitorowanie stężenia gazu, ale także właściwe zabezpieczenie pomieszczeń. Co daje zabieg ozonowania? Odnosząc się do tego zagadnienia, z pewnością należy podkreślić wspomnianą już likwidację nieprzyjemnej woni. Po wywietrzeniu mieszkania pozostaje w nim delikatny zapach świeżości, przypominający nieco powietrze po burzy.

Maszyna do ozonowania, ustawiona w pomieszczeniach, w których zidentyfikowano obecność drobnoustrojów, skutecznie je zwalcza. Rozwiązanie to sprawdza się wszędzie, również w domach po zalaniu czy po przeprowadzonej eksmisji, gdy poprzedni lokator nie dbał o czystość wnętrz. Ozon, dzięki dużej skuteczności w zwalczaniu patogenów, wykorzystuje się także do odkażania klimatyzacji.

Ozonowanie jest zabiegiem mającym wiele zalet. Pomaga pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z mieszkania, których nie można zwalczyć żadnymi innymi sposobami, a także eliminuje wszelkie drobnoustroje chorobotwórcze. Warto jedynie pamiętać, że ozonowanie może przeprowadzić jedynie specjalistyczna firma, posiadająca urządzenia pomiarowe, pozwalające na precyzyjne określenie bezpiecznego stężenia gazu w pomieszczeniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *