Szoruj.pl

Meble skórzane, które coraz częściej stanowią wyposażenie naszych mieszkań, wymagają odpowiedniej konserwacji i czyszczenia. Tapicerka meblowa ze skóry jest materiałem, który powinien być co najmniej raz w roku poddawany gruntownym zabiegom impregnującym, przywracającym skórze pierwotny wygląd oraz uodporniającym ją na różnego rodzaju uszkodzenia.

Pielęgnacja tapicerki skórzanej

Dla zachowania odpowiedniego wyglądu, sprężystości oraz nawilżenia, tapicerka skórzana wymaga stosowania preparatów konserwująco-czyszczących, które dedykowane są tego rodzaju obiciom.

Dysponujemy środkami renomowanych firm, pozwalającymi na bezpieczne oczyszczenie powierzchni i skuteczne jej zabezpieczenie przed uszkodzeniami czy przetarciami.

Czyszczenie tapicerki meblowej ze skóry najlepiej wykonywać okresowo, co pozwoli na zachowanie materiału w odpowiedniej kondycji. Ważne są także względy higieniczne.
Domowymi sposobami trudno skutecznie i bezpiecznie oczyścić powierzchnie skórzane.

Niezbędne jest, minimum raz na rok, przeprowadzenie profesjonalnych zabiegów czyszczących, które usuną wszystkie zabrudzenia i plamy powstałe na powierzchni materiału.

Jak wygląda czyszczenie tapicerki skórzanej?

Czyszczenie tapicerki skórzanej jest procesem kilkuetapowym.

 • Prace rozpoczynamy od oceny jakości tapicerki, widocznych uszkodzeń oraz identyfikujemy rodzaj skóry, jaką mebel jest pokryty. Informacje te pozwalają na dobranie odpowiednich metod i środków, które w bezpieczny sposób pozwolą na wyczyszczenie i zaimpregnowanie powierzchni.
 • Na skórę nanosimy fragmentarycznie detergenty.
 • Powierzchnia jest następnie czyszczona z wykorzystaniem szczotki o miękkim i długim włosiu. Ściereczki z mikrofibry pozwalają na szybkie usunięcie powstałej piany, w której zgromadzony jest brud.
 • Po około 10 minutach nakładamy środki nawilżające i konserwujące, które następnie są polerowane delikatnymi ścierkami.
 • Po dwóch godzinach można ponownie użytkować czyszczone meble.

Profesjonalne czyszczenie tapicerki w Warszawie

Czyszczenie tapicerki skórzanej w Warszawie realizujemy zarówno u Klienta, jak i w siedzibie naszej firmy. Współpracujemy z czołowymi producentami preparatów czyszczących i impregnujących, które dopasowujemy do konkretnego rodzaju obicia.

Czyszczenie tapicerki skórzanej meblowej krok po kroku:

Czyszczenie tapicerki skórzanej meblowej krok po kroku:

 1. Rozpoznanie rodzaju skóry oraz stanu tapicerki, dobór środków czyszczących o odpowiednim stężeniu.
 2. Nanoszenie detergentu czyszczącego na czyszczony fragment (prace odbywają się segmentami).
 3. Szczotkowanie zabrudzonej powierzchni za pomocą specjalnej szczotki z miękkim i długim włosiem do powstania piany.
 4. Wycieranie powstałej brudnej zawiesiny z szczotkowanej powierzchni wilgotną ściereczką z mikro fibry.
 5. Pozostawiamy 5-10 minut  skórę do wyschnięcia po usunięciu brudu.
 6. W tym etapie rozpoczynamy nanoszenie środków o właściwościach nawilżających oraz impregnujących po odczekaniu chwili wcieramy okrężnymi ruchami suchą ściereczką z mikro fibry.
 7. Skórzana tapicerka meblowa jest gotowa do użytku już po 2 godzinach.

Zapraszamy do kontaktu w celu omówienie szczegółów współpracy oraz wybrania dogodnego terminu  czyszczenia tapicerki skórzanej meblowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *