Ile kosztuje pranie tapicerki samochodowej?

Ile kosztuje pranie tapicerki samochodowej?

Pranie tapicerki samochodowej jest czynnością, którą wykonujemy zwykle w sytuacji, w której siedzenia w samochodzie nie wyglądają estetycznie. Próbujemy najczęściej likwidować zabrudzenia samodzielnie, jednak efekt bywa niesatysfakcjonujący. Warto więc skorzystać z profesjonalnych usług, które są gwarancją nie tylko efektywności, ale przede wszystkim bezpieczeństwa dla materiału.

Przy samodzielnym myciu kłopotem jest właściwe wysuszenie tapicerki. Zbyt intensywne moczenie może przyczyniać się do przenikania wilgoci w głąb materiału, a gdy nie zapewnimy właściwych warunków do schnięcia, po pewnym czasie w aucie będzie wyczuwalna nieprzyjemna woń. Dlatego też, jeśli chcecie, aby tapicerka wyglądała jak nowa, oddajcie samochód do firmy, specjalizującej się w tego rodzaju zabiegach. Ile to kosztuje?

Pranie tapicerki samochodowej cennik

Zacznijmy od odpowiedzi na kluczowe pytanie, czyli jaki pranie tapicerki samochodowej ma cennik? Trudno jednoznacznie wskazać kwoty, jakie będziecie musieli zapłacić za profesjonalnie wykonaną usługę, ponieważ jej wartość zależna jest między innymi od gatunku materiału, z jakiego są wykonane fotele, a także rodzaju zabrudzeń. Inaczej bowiem będzie liczone czyszczenie skóry, inaczej zaś tapicerki welurowej.

Sprawdź również:  Co daje profesjonalne ozonowanie pomieszczeń?

Kolejną kwestią, jaka ma wpływ na cenę, jest wielkość auta. Co oczywiste, najmniej zapłacą kierowcy samochodów osobowych. Z większymi kosztami natomiast muszą liczyć się osoby dysponujące vanem lub busem. Nie bez znaczenia jest także rodzaj zabrudzeń. Trwałe plamy, wymagające specjalnych środków lub zabiegów, z pewnością podwyższą cenę. Niemniej jednak, niezależnie od wszystkiego, profesjonalne pranie tapicerki jest opłacalne. Nie tylko przywraca dawny blask wnętrzu auta, ale także likwiduje nieprzyjemny zapach czy kurz i roztocza, które chętnie gromadzą się w fotelach i kanapach.

Chemia do prania tapicerki

Istotne znaczenie dla efektywności i bezpieczeństwa zabiegu ma chemia do prania tapicerki. To produkty dedykowane do konkretnego rodzaju materiału.

Czyszcząc więc skórę, stosuje się specjalne preparaty, które nie tylko mają usunąć zabrudzenia, ale także nawilżyć i wypielęgnować materiał. To z kolei wpływa na przedłużenie jego trwałości. Specjalne środki wykorzystywane są także do usuwania różnorodnych plam.

Jednak nie tylko detergenty są niezbędne do efektywnego czyszczenia. Równie istotne są urządzenia, czyli odkurzacze piorące, odpowiedzialne nie tylko za skuteczność, ale także za bezpieczeństwo tapicerki. Odsysają nadmiar wody, co eliminuje ryzyko opisanego wcześniej zawilgocenia foteli. Dodatkowym atutem odkurzaczy jest bardzo wysoka skuteczność, usuwająca zabrudzenia zlokalizowane nawet w głębszych partiach materiału.

Sprawdź również:  Poradnik - Czyszczenie kostki brukowej na wiosnę

Jak widać niełatwo samodzielnie wyczyścić wnętrze auta. Lepiej czynność tę powierzyć profesjonalistom. Jak ich wybrać?

Pranie tapicerki samochodowej w Warszawie realizuje Szoruj.pl.

To doświadczona firma w tym zakresie, która oferuje najwyższą jakość usług przeznaczonych do różnorodnych materiałów. Szoruj specjalizuje się także w czyszczeniu i pielęgnacji skóry.