Jak często powinno się zlecić firmie sprzątającej generalne porządki w biurze?

Jak często powinno się zlecić firmie sprzątającej generalne porządki w biurze?

Czyste biuro jest wizytówką firmy – wpływa na postrzeganie miejsca pracy przez pracowników, ale i gości odwiedzających to miejsce. Dbanie o własny zakład jest najlepszą rekomendacją dla właściciela i mówi o nim więcej niż jego produkty czy usługi.

Właściciele przedsiębiorstw głównie decydują się dzisiaj na oddanie kwestii utrzymania czystości firmom sprzątającym biuraw Warszawie pracownicy takich biznesów codziennie dbają o zachowanie w tym względzie podstaw. Mycie blatów biurek czy podłogi oraz zadbanie o czystość w pokoju socjalnym oraz łazience to minimum, jakie powinno być zawsze zachowane. To jednak nie wystarczy, aby dane miejsce nie niszczało. W takim razie, jak często powinno się zlecić firmie sprzątającej generalne porządki w biurze? Zasadniczo dodatkowe sprzątanie biura warto przeprowadzać dwa razy do roku. To moment na pozbycie się wszelkich innych zabrudzeń, powstałych podczas codziennego użytkowania pomieszczeń.

Zakres profesjonalnego sprzątania biur

Absolutną podstawą utrzymania porządku w biurze jest zadbanie o sterylną czystość w takich punktach jak toaleta oraz pokój socjalny czy kuchnia. Konieczne jest także samo sprzątanie biura – blatów czy mycie podłogi oraz odkurzanie wykładziny, jeśli jest nią wyłożona.

Sprawdź również:  Dlaczego warto zainwestować w profesjonalne czyszczenie garaży podziemnych?

Generalne sprzątanie biura powinno obejmować wszystkie inne prace, jakich nie wykonuje się na co dzień. Chodzi tu przede wszystkim o takie czynności, jak:

Podczas profesjonalnego sprzątania biura wszystkie biurka oraz meble powinny zostać odsunięte, aby usunąć zabrudzenia gromadzące się również za nimi. Jeśli firma dysponuje zapleczem magazynowym, warto zadbać również o jego posprzątanie i usystematyzowanie składowanych w nim towarów.

Jak często i kiedy zlecać generalne sprzątanie biura?

Przyjmuje się, że dodatkowe, generalne sprzątanie biur powinno się zlecać firmie przynajmniej dwukrotnie w roku. Im więcej osób jest zatrudnionych w firmie i im więcej klientów oraz kontrahentów ją odwiedza, tym szybciej będą gromadzić się wewnątrz pomieszczeń zabrudzenia, które z czasem mogą stać się trudne do usunięcia. Tyczy się to przede wszystkim miejsc, w których na podłogach znajdują się wykładziny – pranie wykładzin biurowych w Warszawie warto zlecać nawet 3-4 razy w roku, aby zapobiec ich przedwczesnemu zużyciu się i zniszczeniu. Ze względu na czas, jaki jest potrzebny do przeprowadzenia generalnego sprzątania w biurze, dobrze jest go zlecać do wykonania przez weekend.

Sprawdź również:  Jak często należy prać kanapy?

O usługę profesjonalnego sprzątania biura warto zadbać także po przeprowadzanych pracach remontowych lub wykończeniowych w przypadku nowo powstających miejsc pracy. Uporządkowanie i skuteczne doczyszczenie powierzchni po takich pracach jest możliwe tylko przy zastosowaniu odpowiedniego sprzętu i dedykowanych detergentów.

Profesjonalne sprzątanie biur w Warszawie – cennik

Doświadczone firmy sprzątające biura w Warszawie oferują kompleksowe usługi sprzątania biur. W Warszawie cenniki takich firm jednak nie posiadają z góry ustalonych kwot za konkretne prace. Wszystkie szczegóły współpracy ustalane są indywidualne, na podstawie informacji o zakresie wymaganych usług, ich częstotliwości, ale również powierzchni lokalu. Chcąc poznać koszt usługi regularnego lub cyklicznego sprzątania biura, warto zapytać o wycenę pracowników firmy.

Jedną z bardziej doświadczonych w tym względzie firm sprzątających biura w Warszawie i okolicznych miejscowościach jest marka Szoruj.pl. Jeśli planujesz generalne porządki, sprawdź propozycję kompleksowych usług profesjonalistów na stronie: https://szoruj.pl/sprzatanie-biur-i-firm/.