Szoruj.pl

Meble skórzane stanowią bardzo eleganckie i funkcjonalne wyposażenie każdego mieszkania. Często wykorzystywane są jako elementy wystroju pokoi gościnnych, salonów, czy pomieszczeń gabinetowych.

Skóra wymaga jednak odpowiedniego czyszczenia oraz impregnacji, aby zachowała swoje właściwości oraz wygląd.

Czy domowe sposoby prania kanap są skuteczne?

Pranie kanap zazwyczaj wykonywane jest w warunkach domowych z użyciem wody, środka czyszczącego oraz gąbki czy specjalnej szmatki.

Nie zawsze jednak metoda ta jest skuteczna.

Warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy dysponują preparatami dedykowanymi do czyszczenia i pielęgnacji skóry, a także urządzeniami, które zagwarantują bardzo dobry efekt zabiegu.

Pranie tapicerki krok po kroku

Pranie tapicerki skórzanej powinno odbywać się etapami.

  • Pierwszym jest weryfikacja rodzaju skóry, z jakim mamy do czynienia.
  • Następnie można przystąpić do dobrania odpowiedniego środka czyszczącego, który bezpiecznie może być stosowany na danej powierzchni.
  • Warto także spróbować wyczyścić mniej widoczny fragment kanapy, aby przekonać się, czy właściwie dobraliśmy środki chemiczne do rodzaju skóry.
  • Kolejnym etapem jest czyszczenie za pomocą szczotek, usuwanie brudu.
  • Na końcu nawilżanie i pielęgnacja skóry.

To zabiegi bardzo odpowiedzialne, które wykonane bez należytej uwagi, mogą zniszczyć tapicerkę. Warto więc zlecić tę usługę firmom, które specjalizują się w czyszczeniu i konserwacji powierzchni skórzanych.

Tapicerka skórzana w biurze

Tapicerka skórzana jest równie często wykorzystywana w biurach, gdzie stanowi wyposażenie gabinetów, sal konferencyjnych, czy pokoi dla klientów.

Z uwagi na intensywniejsze korzystanie z tych mebli, niż ma to miejsce w domu, wymagane są częstsze zabiegi czyszczenia i konserwacji skóry.

Jak wygląda usługa czyszczenia tapicerki dla firm

  • Usługa ta powinna być dostosowana przede wszystkim do rodzaju skóry, którym dany mebel jest pokryty oraz jego przeznaczenia.
  • Kanapy oraz fotele skórzane, które narażone są na wycieranie, powinny być odpowiednio zabezpieczane.
  • Po zabiegu czyszczenia powierzchni należy wykonać głębokie nawilżanie i impregnację.
  • Dzięki temu, nawet przy częstym korzystaniu ze skórzanych mebli, zachowają one swój pierwotny wygląd.

Czyszczenie specjalistyczne tapicerki skórzanej

Tapicerka ze skóry wymaga wykonania czyszczenia z zachowaniem największych zasad ostrożności. Przede wszystkim liczy się doświadczenie i odpowiedni dobór rodzaju oraz stężenia środków czyszczących.

Niezwykle ważne jest również nawilżanie i impregnowanie pokrycia, co zapewnia elastyczność, dobry wygląd skóry przez wiele lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *