Szoruj.pl

Regularne czyszczenie kostki brukowej sprawia, że posesje prezentują się nienagannie i stanowią wizytówkę domów lub firm oraz okolicy. Samo zamiatanie, mimo że jest wyjątkowo ważne, nie stanowi wystarczającego rozwiązania. Zwłaszcza po zimie, gdy z chodników należy usunąć pozostałości po piasku i soli, warto pomyśleć o skorzystaniu z usług firmy Szoruj. Mycie kostki bez odpowiednich detergentów oraz profesjonalnego sprzętu jest stratą czasu, a nawet może zaszkodzić powierzchni, która wymaga zastosowania specjalnych preparatów i czynności przywracających kostce nowy wygląd i dawny blask.

Czyszczenie kostki brukowej – dlaczego warto robić to systematycznie?

Trudno dziwić się temu, że niesprzątany przez długi czas dom będzie wymagał gruntownych porządków i poświęcenia czasu. Nie inaczej jest w przypadku kostki brukowej. Co więcej, jest to materiał, który będąc stale narażony na styczność z zanieczyszczeniami, może ulec zniszczeniu. Bardzo ważne jest więc to, aby czyszczenie kostki brukowej odbywało się regularnie i było wykonywane odpowiednimi metodami oraz przy użyciu dedykowanego sprzętu.

Kostka brukowa jest narażona na wiele niekorzystnych czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV, opady, wiatr czy wykwity biologiczne, na przykład mchy. Z tego względu materiał ten szybko się brudzi i wymaga specjalnego traktowania. Dodatkowo może zostać zanieczyszczony olejem, co ma najczęściej miejsce na podjazdach do garaży. Zabrudzenia wyglądają nieestetycznie, a ponadto mają niekorzystny wpływ na strukturę materiału. Choćby z tych kilku powodów mycie kostki brukowej powinno mieć regularny charakter.

Jak i czym czyścić kostkę brukową?

Najprostszym sposobem na czystą kostkę brukową jest wykorzystanie węża ogrodowego. Jednak nie w każdej sytuacji, a zwłaszcza nie z wszystkimi rodzajami zabrudzeń metoda ta będzie skuteczna. Wykwity biologiczne w postaci mchu, trawy czy glonów można usunąć bowiem wyłącznie za pomocą wysokiego ciśnienia. Prace te warto zlecić osobom doświadczonym w branży, gdyż nieumiejętne posługiwanie się Karcherem może spowodować wypłukanie piasku, którego zadaniem jest stabilizacja kostki brukowej.

Co więcej, powierzchnię kostki należy myć w taki sposób, aby nie powstały na niej zacieki ani smugi. Konieczne jest zastosowanie odpowiednich preparatów dostosowanych do konkretnego materiału, co zapewnia doskonały efekt i bezpieczeństwo prac. Z wielu względów warto powierzyć je profesjonalnej firmie usługowej. Fachowcy zadbają bowiem nie tylko o to, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia. Dodatkowo zaimpregnują wyczyszczoną kostkę brukową, co sprawi, że będzie ona mniej podatna na nowe zabrudzenia.

Mycie kostki brukowej – cena

Jednoznaczne określenie ceny za mycie kostki brukowej nie jest możliwe. Koszt usługi zależy bowiem od wielu czynników, między innymi wielkości powierzchni oraz rodzaju zabrudzeń. Usługodawcy każde zlecenie traktują indywidualnie. Uogólniając koszt, należy liczyć się z tym, że czyszczenie kostki brukowej to cena wahająca się od 5 do 8 złotych za metr kwadratowy.

Jak już wspomnieliśmy, bardzo ważna jest impregnacja powierzchni. W przypadku tej usługi należy liczyć się z ceną od 4 do 6 złotych za metr kwadratowy. Mimo że korzystanie z usług zawsze wiąże się z koniecznością poniesienia kosztów, najlepszym rozwiązaniem jest profesjonalne czyszczenie kostki brukowej. Przekonuje do tego skuteczność, świetny efekt i bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *