Jak wyczyścić brud z narożników?

Jak wyczyścić brud z narożników?

Narożniki to ulubione meble wypoczynkowe Polaków. Ustawiane w głównej części salonu, mają służyć wygodzie i ozdobie. Aby tak mogło być, trzeba zadbać o ich czystość, niezależnie od rodzaju materiału, jakim są pokryte.

Część posiadaczy narożników stara się wykorzystywać domowe metody czyszczenia. Te, chociaż pomysłowe, nie zawsze są skuteczne. W takim wypadku, jak profesjonalnie wyczyścić brud z narożników? Jak i czym prać narożnik, aby nawet po latach świetnie się prezentował?

Pranie narożnika – domowe sposoby

Zazwyczaj pytanie o to, jak wyczyścić brud z narożników, zastępowane jest pytaniem o to, czym prać narożnik w domu, wykorzystując łatwo dostępne produkty. W każdym wypadku sprzątanie dobrze jest zacząć od bardzo dokładnego odkurzenia mebla. To najprostszy sposób, aby pozbyć się okruchów, pyłków oraz zwierzęcej sierści. Jeśli nie wszystko wciągnął odkurzacz, najbardziej uporczywe włoski można sprzątnąć za pomocą rolki do ubrań.

Dopiero potem przychodzi moment na pytanie, czym prać narożnik, aby odświeżyć jego wygląd. Pranie narożnika w domu, który jest obity materiałową tapicerką i jest zabrudzony w niewielkim stopniu, można wykonać, stosując roztwór z wody i proszku do prania lub płynu do naczyń. Miejscowo na plamy można zastosować skuteczną, domową pastę. Do jej przygotowania wystarczy soda oczyszczona wymieszana z wodą w taki sposób, by utworzyła gęstą papkę. Sodę można wykorzystać także jako roztwór do prania narożnika w domu. W tym celu do 2 litrów ciepłej wody należy dodać sok wyciśnięty z jednej cytryny oraz 2 łyżeczki sody oczyszczonej. Na uporczywe plamy i trudne zabrudzenia można dodatkowo zastosować specjalne mydełka do zapierania.

Sprawdź również:  Czyszczenie kostki brukowej – jak usunąć plamy na kostce?

Jednak mimo szczerych chęci, nie wszystkie plamy można samodzielnie usunąć. W przypadku większych zabrudzeń niezbędne staje się zamówienie usługi profesjonalnego prania narożnika w Warszawie.

Profesjonalne pranie narożnika w Warszawie

Od prania narożnika domowymi sposobami znacznie skuteczniejsze jest profesjonalne pranie narożnika w Warszawie. Najważniejsza w kwestii tego, jak prać narożnik, jest ocena stanu tapicerki, niezależnie od rodzaju zastosowanego materiału. To pozwala na fachowe dobranie nie tylko środków piorących, ale również metod i sprzętu. Dodatkowo pranie narożnika w Warszawie w najlepszych firmach można poszerzyć o dodatkowe usługi. Wśród nich największym zainteresowaniem cieszy się zabieg antyalergiczny, pozwalający zabezpieczyć tkaninę mebla przed gromadzeniem się w jej włóknach niebezpiecznych alergenów, impregnacja tapicerki, dzięki której mebel znacznie dłużej doskonale się prezentuje oraz usuwanie brzydkich zapachów. Ta ostatnia opcja przydaje się najbardziej, jeśli w domu się pali lub gdy na narożniku przesiadują również zwierzęta.

Skuteczne pranie narożnika – cena za profesjonalną usługę

Jeśli chodzi o profesjonalne pranie narożnika, cennik umieszczany na stronie www danej firmy ma stanowić dla klienta jedynie zarys kosztów. Ostatecznie pracownik musi samodzielnie ocenić stan zabrudzenia mebla i na tej podstawie stworzyć niewielki kosztorys, uwzględniający zakres prac, a także dostosowane do rodzaju tapicerki i wielkości zabrudzeń środki czyszczące oraz metody działania. Cena za pranie narożnika w Warszawie będzie zawsze uzależniona również od innych kwestii, jak np. wielkość czy kształt mebla. Jeśli klient życzy sobie dodatkowe usługi, jak impregnowanie tapicerki, usuwanie nieprzyjemnych zapachów czy zabieg antyalergiczny, zawsze ostateczny koszt usługi będzie wyższy – i każdorazowo ustalany indywidualnie.

Sprawdź również:  Czy warto myć elewacje domów? Okiem eksperta