Pranie tapicerki meblowej – jak odświeżyć swoje ulubione meble?

Pranie tapicerki meblowej – jak odświeżyć swoje ulubione meble?

Tapicerowane meble przeżywają swój renesans również w domach urządzonych w duchu nowoczesności. Ich klasyczne, ponadczasowe, eleganckie piękno doceniane jest przez koneserów i znawców sztuki. Ich piękno zależy jednak nie tylko od jakości czy zręcznej ręki rzemieślnika, który nad nimi pracował, ale również od ich prawidłowej konserwacji. Zarówno metody, jak i środki należy dopasowywać do rodzaju tkaniny i sposobu wykonania mebla.

Często polecanym jako podstawowy, domowy sposób, jest wykorzystanie letniej wody z płynem do naczyń albo z delikatnym proszkiem do prania. Największą skuteczność zagwarantuje jednak tylko profesjonalne pranie tapicerki meblowej.

Konserwacja i pranie tapicerki – sofy wykonane różnymi technikami

Sposób konserwacji, a więc i samo pranie tapicerki meblowej, należy dopasować do rodzaju tkaniny, a same taniny – najlepiej do częstotliwości użytkowanych mebli. Te zapewniające największą trwałość i najłatwiejsze utrzymanie w czystości warto przeznaczyć na najchętniej użytkowane meble, np. sofy czy fotele.

Producenci mebli oferują różnorodne propozycje materiałów: od szenilu, przez Alcantarę, plusz (i jego odmiany: welur, żakard, mikrofazę, folk), aż po plecionkę i skórę ekologiczną oraz naturalną. Meble tapicerowane tymi tkaninami można konserwować domowymi sposobami, stawiając przede wszystkim na częste odkurzanie i przecieranie. Jednak dla lepszego efektu czy pozbycia się plam, pojawiających się w trakcie użytkowania, warto zwrócić się do punktu wykonującego profesjonalne pranie tapicerki meblowej.

Sprawdź również:  Dlaczego warto zainwestować w profesjonalne usługi czyszczenia posadzek?

Jak odświeżyć meble tapicerowane?

O ile nowoczesne meble ze skóry ekologicznej oraz naturalnej czy nowoczesne, plamoodporne tkaniny obiciowe są stosunkowo łatwe w utrzymaniu czystości, kłopot pojawia się przy klasykach. Tkaniny materiałowe wymagają szczególnej troski i uwagi, by mogły na długo zachować swój niepowtarzalny, oryginalny wygląd.

Pranie tapicerki meblowej da się w pewnym zakresie wykonać domowymi metodami. Słabsze zabrudzenia można delikatnie sprać, wykorzystując do tego mieszaninę wody oraz delikatnego detergentu: proszku do prania albo płynu do naczyń. Takie czyszczenie powinno być uzupełnieniem regularnej konserwacji, polegającej przede wszystkim na odkurzaniu i usuwaniu na bieżąco wszystkich większych plam, np. z jedzenia. Zaschnięte mogą być niemożliwe do samodzielnego usunięcia.

Zawsze jednak największą skutecznością będzie się odznaczać profesjonalne pranie mebli tapicerowanych w Warszawie, wykonywane przez renomowane firmy. Warto z bliska przyjrzeć się praniu tapicerki meblowej, czyli fachowemu odświeżaniu swoich ulubionych mebli.

W jaki sposób wykonuje się pranie obić w Warszawie?

Profesjonalne firmy, zajmujące się od lat praniem mebli tapicerowanych w Warszawie, jak marka Szoruj.pl, oferują swoim klientom szeroki zakres usług, dopasowany zawsze do rodzaju mebli i tkanin, z jakich zostały wykonane.

Sprawdź również:  Jak często należy prać kanapy?

Na liście usług znajduje się nie tylko pranie obić w Warszawie, ale również ich wstępne czyszczenie, czyli dokładne odkurzenie z kurzu, sierści i włosów. Samo pranie tapicerki meblowej zawsze jest dopasowane pod względem metody czy detergentów do stanu ich zachowania. Meble prane są w całości, aby zapobiec przebarwieniom czy odbarwieniom.

Dzięki nowoczesnym metodom i środkom piorącym, możliwe jest usunięcie wszelkich zabrudzeń, nawet zaschniętych plam, bakterii, wirusów i alergenów. Pranie tapicerki sofy czy innych mebli gwarantuje również ich dezynfekcję, czyli chroni przed rozprzestrzenianiem się chorób.

Dokładną ofertę wraz z cennikiem znajdziesz na stronie: https://szoruj.pl/pranie-tapicerki-meblowej/. Wszystkich miłośników zadbanych mebli tapicerowanych zapraszamy do kontaktu!