Ozonowanie klimatyzacji w Szoruj.pl

Ozonowanie klimatyzacji / Odgrzybianie pomieszczeń

Ozonowanie klimatyzacji – Co to jest i jak działa?

Czym jest ozonowanie klimatyzacji? Ozon jest to alotropowa odmiana tlenu składająca się z trójatomowych cząsteczek, jest gazem niebieskim, cięższym od powietrza. Powstaje podczas działania UV również podczas wyładowań elektrostatycznych, zapach który czujemy po burzy z piorunami to właśnie zapach ozonu. Ozon w stratosferze spełnia rolę naturalnego filtra który zabezpiecza nas przed promieniowaniem ultrafioletowym UF-B.

W szoruj.pl używamy do pracy generatorów ozonu które są w stanie wytworzyć duże stężenie ozonu w krótkim czasie, dzieje się tak za sprawą wyładowań elektrycznych pomiędzy elektrodami koronowymi znajdującymi się w ozonatorach, generator posiada duży wydajny wentylator który rozprowadza ozon równomiernie po całej ozonowanej powierzchni, Wysokiej klasy ozonatory których używamy posiadają regulację wydajności pracy dzięki czemu możemy ozonować małe jak i duże pomieszczenia. Ozon jest silnym środkiem dezynfekującym który skutecznie rozprawia się z roztoczami, wszelkiego rodzaju alergenami, pleśniami, grzybami, drobno ustrojami i bakteriami.

Ten silny utleniacz wchodzi w reakcje ze wszystkim z czym ma styczność dzięki temu ma bardzo szerokie zastosowanie w zasadzie we wszystkich gałęziach gospodarki w zabiegach dezynfekcji, dezynsekcji i dezodoryzacji służy do ujawniana wody pitnej, do oczyszczania powietrza np. w przedszkolach, szpitalach, zmienia właściwości najróżniejszych związków organicznych decydujących o przykrych zapachach, nie maskuje odoru, ale trwale go usuwa. Służy do usług odbarwiania, a także usuwa przykry smak z niektórych produktów spożywczych

 

Ozonowanie procedura

ozonowanie wnętrza samochoduOzonowania wnętrza samochodu – auto z uruchomionym silnikiem ustawiamy na pierwszy stopień dmuchawy na zamkniętym obiegu wymiany powietrza, temperatura powietrza najniższa, klimatyzacja włączona, nawiew ma być ustawiony na twarz ozonator ustawiamy na moc 4g, ozonujemy przez 15 minut następnie ustawiamy nawiew na maksymalny stopień nadmuchu z programem twarz, szyby, nogi i tak ozonujemy kolejne 4 minuty, ostatecznie wietrzymy auto 15 minut- procedura zakończona- warto dodać że istotnym elementem będzie wymiana filtra kabinowego tuż przed rozpoczęciem ozonowania.

 

ozonowanie odgrzybiane

Ozonowanie pomieszczeń – w zależności od powierzchni. Jeśli pomieszczenie jest większe niż 100 mkw należy je podzielić szczelnie odpowiednią folią. Ozonatory których używamy są w stanie ozonować skutecznie do 100 mkw. Ozonowanie odbywa się na pełnej mocy 14g, w zależności od powierzonego nam zadania przez około 1-2 godziny. Po ozonowaniu należy pomieszczenie wywietrzyć przez 8h (przez ten czas nie przebywamy w pomieszczeniu).

 

Gdzie i co ozonować?

Ozonowanie wykonujemy w Warszawie, w pomieszczeniach gospodarstwa domowego, magazynach, halach produkcyjnych, garażach piwnicach, w celu eliminacji przykrych lub obcych zapachów, doskonale sprawdza się podczas usuwania zapachu starych książek, mebli, zapach stęchlizny, dymu nikotynowego, zapach nowych mebli, zapachy po malowaniu lakierowaniu.

Często wykonujemy usługi w budynkach użyteczności publicznej w celu poprawy jakości powierza, usługi realizowane są w teatrach, szpitalach, szkołach, kinach.

Nasze usługi cenią sobie również branże Hotelarskie i Gastronomiczne gdzie bardzo istotne jest szybkie pozbywanie się nieprzyjemnych zapachów np. z nikotyny w pokoju hotelowym lub zapach smażenia w restauracji.

Naszą flagową usługą związaną z dezodoryzacją w Warszawie jest ozonowanie kabin samochodowych oraz odgrzybianie klimatyzacji. Zapewne spotkali się Państwo z zapachem nikotyny w kupionym używanym aucie, lub zapach rozlanego mleka w ciepły dzień. Do częstych należy również zapach po psie/kocie, na szczęście ozonowanie pomaga w usunięciu takich problemów.

Pojazdy takie jak autokary, taksówki, tramwaje, radiowozy policyjne, karetki pogotowia innymi słowy wszystkie środki transportu publicznego powinny być ozonowane regularnie ponieważ oprócz właściwości usuwania brzydkich zapachów generator ozonu usuwa bakterie, drobnoustroje, pleśnie i grzyby sprawiając że warunki wewnątrz stają się bezpieczne dla podróżujących.

W zakładach produkujących żywność ozon stosowany jest do poprawy jakości powietrza w komorach chłodniczych, mrożniach. W firmach zajmujących się przetwórstwem mięsnym usuwa przykre zapachy powstałe w procesie prac związanych ze specyfika zakładu. Ozon radzi sobie również z likwidacją zapachów powstałych podczas rozkładu zmarłego, wchodząc w reakcję z wytwarzającym się wtedy tak zwanym jadem trupim zmieniając jego przykre właściwości.

Ozonowanie jest jedyną procedurą która w 100% usunie smród spalenizny po pożarze. Zabiegi dezynfekcji metodą ozonowania –niszczymy bakterie, drobnoustroje, grzyby i wirusy. Zabiegi te należy wykonywać systematycznie w pomieszczeniach w których gromadzą się ludzie, dzięki tej procedurze minimalizujemy szanse rozprzestrzeniania się chorób

 

  • Ozonowanie w Warszawie – ozonujemy mieszkania, szkoły, biura i pomieszczenia w placówkach służby zdrowia: szpitale, sale chorych, przychodnie, sale operacyjne, gabinety zabiegowe zapobiegamy infekcjom i zakażeniom. Ozonowanie obejmuję również układy klimatyzacji w budynkach oraz samochodach również je dezynfekując.
  • Odgrzybianie Warszawa – w mieszkaniach po powodzi ozon likwiduję rozwijające się w wilgotnych warunkach grzyby i pleśnie. Ta sama sytuacja ma miejsce w pomieszczeniach zaniedbanych które nie były prawidłowo wentylowane.
  • Dezynsekcja – Ozon jest gazem trującym dla owadów oraz szkodników spożywczych, likwiduję roztocza kurzu domowego co jest bardzo istotne dla alergików.
  • Praca z ozonatorem – wszystkie procedury z użyciem ozonu są przyjazne środowisku, przy stosowaniu ozonu nie powstają żadne produkty uboczne.

Uwaga! Ozon dla człowieka jest niebezpieczny, aby uniknąć zagrożenia podczas pracy należy używać detektorów ozonu.

 

Ozonowanie samochodu cennik:

 

Cennik: ozonowanie samochodu
Rodzaje pojazdów  cena za jednostkę
Wszystkie auta 40 zł

 

*Zamów to w cenie 30 zł przy dowolnej usłudze prania tapicerki

 

Cennik: ozonowanie pomieszczeń
miejsce wykonywania cena za jednostkę
magazyn, hala, przechowalni owoców, innych pomieszczeń 100 zł


Opinie w google:

Pan Paweł

Polecam. Od początku rzeczowa rozmowa jakie są faktyczne szanse uratowana nowej kanapy zasikanej przez koty. Po myciu zeszły plamy z moczu, kechupu, miodu, pizzy i czekolady. Pokój z kanapą był ozonowany. W kombinacji mycie+ ozon nie czuć jak się używa kanapy zapachu moczu. Jeden niespodziewany efekt, że z mieszkania zginęły wszystkie kocie zapachy po ozonowaniu, no i koty zareagowały “jak po przeprowadzce” zwiedzając mieszkanie na ugiętych łapkach 🙂 bo nie pachniało znajomym ( czyli, ekhem… 🙂 )

Ozonowanie klimatyzacji / Odgrzybianie pomieszczeń
5 (100%) 3 votes