Szoruj.pl

Czyszczenie, Pranie wykładzin Warszawa

Pranie wykładzin w Warszawie? Tylko z Szoruj.pl!

Dzięki naszym usługom współtworzymy przyjazne dla zdrowia otoczenie w domach w biurach oraz samochodach. We wszystkich miejscach w których żyjemy otaczają nas wykładziny, dywany oraz tapicerki meblowe. Czy chcemy być ciągle narażeni na bakterie i alergeny które latami rozwijają się pod naszymi stopami? Chodząc po wykładzinie mimo woli poruszamy roztocza które później latają w powietrzu. Dlatego tak ważne jest ich systematyczne pranie. W szoruj.pl koncentrujemy się na wykorzystaniu najnowszej technologii i wiedzy do usunięcia rozwijających się w Państwa wykładzinach nowych ekosystemów.

Jak prać wykładziny?

Żeby dobrze wykonywać swoją pracę należy dokładnie poznać przedmiot z którym pracujemy. Wykładziny biurowe jak i dywany składają się z runa, używa się również terminu okrywa. Te z kolei przymocowane są do osnowy/podłoża. Czyszczenie wykładzin obejmuje pranie runa, w przypadku dywanów pranie może dotyczyć również podkładu. Wtedy jest to pranie tak zwane „na wskroś”. Podczas prania wykładzin czyścimy tylko runo nie doprowadzając do przemoczenia osnowy, to może doprowadzić do skurczenia, falowania lub rozwarstwienia pranej powierzchni.

Przygotowanie wykładziny

Brud którego chcemy się pozbyć ma trzy formy, brud nierozpuszczalny, rozpuszczalny w wodzie oraz rozpuszczalny chemicznie. Jest wiele metod prania wykładzin natomiast dla wszystkich z nich jest jeden wspólny mianownik, doprecyzowując chodzi o pierwszy krok poprzedzający czyszczenie „dokładne odkurzanie” powinno odbyć się za pomocą odkurzaczy kolumnowych są to maszyny o wysokiej wydajności pracy które podczas odkurzania czeszą runo podnosząc je do góry w skutek czego jesteśmy w stanie odessać brud głęboko schowany w runie i zbyt ciężki do usunięcia tradycyjnym odkurzaczem.

Jest to najważniejszy etap poprzedzający prace gdyż ok 80% zabrudzeń stanową substancje nierozpuszczalne.

Czyszczenie, Pranie wykładzin Warszawa – Cennik

Oferowane usługi Jednostka miary Cena za jednostkę

Pranie wykładziny

1 m2

8 zł

Pranie wykładziny

Powyżej 50 m2

Wycena indywidualna

Dodatkowe usługi Cena

Zabieg antyalergiczny

Wycena indywidualna

Impregnacja tapicerki

Wycena indywidualna

 

Od czego zacząć czyszczenie?

Po usunięciu zabrudzeń nierozpuszczalnych można przejść do kolejnego etapu w którym tworzymy esencję na podstawie zmydlenia dzięki której będziemy w stanie oddzielić brud nierozpuszczalny od wykładziny. Na skuteczność tego niezwykle ważnego etapu mają wpływ takie czynniki jak temperatura roztworu, zastosowana chemia, czas potrzebny do reakcji oraz praca maszynami.

Działanie chemiczne – dzięki zastosowanym specjalistycznym detergentom będziemy w stanie wytworzyć zabrudzone mydliny (coś w rodzaju oleistej cieczy) dzięki którym oddzielimy brud od wykładziny następnie za pomocą wody wypłuczemy zabrudzenia z pranej powierzchni. Należy pamiętać że środki chemiczne mogą prowadzić do odbarwień w związku z powyższym należy testować detergenty w mało widocznym miejscu przed rozpoczęciem pracy.

Czas jest bardzo istotny chemia którą stosujemy potrzebuje pewnego okresu w zależności od środków które zastosujemy na wniknięcie w strukturę wykładziny oraz podjęcie pracy i zajście w reakcje z brudem. Naszym utrapieniem będą plamy oleiste które z łatwością kumulują brud z czasem utleniają się tworząc twardą skorupę, lecz wszystkie opisywane procedury powinny poradzić sobie nawet z tak trudnym zabrudzeniem.

Czas na maszyny piorące

Działania mechaniczne są również bardzo istotne to dzięki nim jesteśmy w stanie dotrzeć jednakowo w każde miejsce na pranej powierzchni dodatkowo działania fizyczne pomagają w oddzieleniu brudu od wykładziny. Maszyny które stosujemy to szorowarki jednotarczowe oraz te z cylindrycznymi szczotkami, odkurzacze piorące o dużej mocy odsysania, oraz maszyny szczotkująco odkurzające. Należy pamiętać że maszyny trzeba dostosować do rodzaju wykładziny, a także do rodzaju wykładziny metodę jej czyszczenia.

O czym pamiętać przy praniu wykładzin?

Suszenie powinno odbywać się w warunkach odpowiedniej cyrkulacji powietrza ponieważ głównym czynnikiem który decyduję o czasie wysychania jest wilgotność powietrza, pamiętajmy że do czasu zupełnego wysuszenie nie powinniśmy chodzić po pranej powierzchni.

Warto pamiętać że dbanie o wykładziny powinno odbywać się cyklicznie przynajmniej raz do roku, lecz są branże w których czyszczenie należało by wykonywać dwa razy do roku.

Nie można zapominać o czynnościach codziennych związanych z utrzymaniem czystości w biurach, w związku z tym biuro powinno być codziennie odkurzane nie należy dopuścić do sytuacji gdy ponad połowa runa będzie zabrudzona w takim przypadku skuteczne pranie staję się mocno utrudnione.

Temperatura roztworu jest bardzo ważna im wyższa temperatura (około 60 stopni) poprawia działanie stosowanej chemii oraz je przyspiesza

Metody prania wykładzin:

1. Bonnetowanie. Jest to stosunkowo nowa metoda do tego tania, polega na czyszczeniu pielęgnacyjnym wykładzin dywanowych. Jest metodą polecana do czyszczenia wykładzin supełkowych oraz ciętych o gęstym i niskim runie. Zaletami tej metody są przede wszystkim krótki czas schnięcia, dość duża skuteczność, jest to prosta metoda ponieważ wymaga zastosowania jednej maszyny jednotarczowej. Chemia potrzebna do pracy w porównaniu do innych metod jest tania w zakupie, metoda nie pozostawia zacieków ma działanie zapobiegające kolejnym zabrudzeniom.

Przebieg pracy metodą bonnetowania:

  1. odkurzanie na sucho
  2. punktowe usuwanie plam przy pomocy odplamiaczy
  3. nanoszenie na całą powierzchnie wykładziny odpowiedniego prespray
  4. praca maszyną jednotarczową z założonym bonnetem z bawełny lub mikrofibry
  5. Zaczesanie czyszczonej wykładziny w jednym kierunku

2. Metoda suchych wiórków. Polega na rozsypaniu specjalistycznych wiórków równomiernie na czyszczoną powierzchnie. Następnie wyszczotkowaniu ich w runo wykładziny. Pozostawiamy wiórki na pewien czas po czym odkurzamy. Zaletą tej metody jest przede wszystkim fakt że jest ona od razu gotowa do użytku stąd sugerowane jest jej stosowanie w branży hotelarskiej ora w restauracjach salach bankietowych.

3. Szamponowanie – metoda efektywna i skuteczna natomiast jest bardzo czasochłonna i wymaga dużego nakładu pracy nie jest też tanią metodą. Po uprzednim odkurzaniu na sucho nanosimy szampon krystalizujący, maszyną jednotarczową z detonatorem detergentów. Następnie szczotkujemy wykładzinę do uzyskania odpowiednio dużej ilości piany. Kolejnym krokiem jest odessanie odkurzaczami piorącymi piany w największym stopniu jak to tylko możliwe. Zapewniając odpowiednie warunki do suszenia pozostawiamy praną powierzchnie do wyschnięcia po czym odkurzamy dokładnie przy użyciu odkurzaczy kolumnowych na tym etapie kończymy pracę.

*Nie polecamy tej metody! Jest ona trudna do przeprowadzenia, ponadto może prowadzić do przemoczenia wykładziny, czy zalania instalacji elektrycznych umiejscowionych w podłodze! Ma małe zastosowanie większość wykładzin nie nadaje się do przeprowadzenia tej metody.

 

4. Kapsułkowanie – najnowsza metoda przywracania czystości! Jest ona prosta w stosowaniu natomiast jej minusem jest częstotliwość stosowania od 1 do 3 razy na kwartał. W stosunku do innych metod to bardzo często. Polega na wyszczotkowaniu kapsułek, następnie przebiega proces krystalizacji i zamykania brudu w kapsułkach. Po tym procesie powierzchnia jest odkurzana za pomocą odkurzaczy szczotkujących.

5. Metoda Ekstrakcyjna – zdecydowanie najskuteczniejsza metoda prania wykładzin którą sami stosujemy i polecamy. Jest pracochłonna ale przynosi najlepsze efekty. Wykładzina jest dogłębnie wyczyszczona a efekt wizualny jest naprawdę warty przeprowadzonych prac. Po dokładnym odkurzeniu wykładzin w naszym przypadku odkurzaczami Karcher CV – maszyny kolumnowe z opcja szczotkowania wykładziny. Przystępujemy do nanoszenia prespreyu dzięki niemu rozpuszczamy brud. Następnie rozpoczynamy proces płukania wykładziny odsysając rozpuszczony brud, powtarzamy czynność do uzyskania efektu czystej wody.

Dzięki szoruj.pl, moja wykładzina wygląda jak nowa! Usługa zrealizowana bardzo szybko i profesjonalnie. Zniknęły nawet plamy, których samodzielnie nie mogłem usunąć. Polecam każdemu, kto sam bezskutecznie walczył z zabrudzoną wykładziną, nie mając pomysłu jak poradzić sobie z plamami! Teraz przyszła kolej na biuro. Wykładzinę mocno zabrudzoną z pewnością oddam w ręce szoruj.pl, jestem pewien, że sobie poradzą.

Pan Andrzej