Pranie tapicerki samochodowej Warszawa

Wszyscy wiemy jak ciężko zadbać o czystość w naszych Autach, spędzamy z samochodzie średnio 8 do 15 godzin tygodniowo warto ten czas spędzać w czystych i zdrowych warunkach. Tapicerka samochodowa jest narażona na różnego rodzaju zabrudzenia między innymi kurz, błoto, zabrudzenia spożywcze, tłuszcze, pot, napoje i wiele innych. Doskonale znamy stan naszego auta po podróży na wakacje z naszymi dziećmi J lub efekt podróżowania z ukochanym pupilem na tylnej kanapie.

Jest wiele źródeł plam, jednym z gorszych zabrudzeń są te oleiste-płynne plamy które bardzo chętnie absorbują kurz po czym same ulegają utlenieniu pozostawiając po sobie twardą skorupę, taką plamę usuniemy tylko za pomocą maszyny ekstrakcyjnej i raczej będziemy skazani na skorzystanie z usług profesjonalistów. Warto pamiętać że czas reakcji jest bardzo istotny im wcześniej zareagujemy tym większa szansa usunięcia plamy. Problematyczne są również plamy z farb tych nierozpuszczalnych w wodzie, klei, rozpuszczalników które potrafią odbarwić bezpowrotnie tkaninę, również paliwo.

Jest wiele sposobów na walkę z zabrudzeniami w tym celu możemy obrać dwie drogi :

  1. Pierwsza to zaopatrzenie się w odpowiednie kosmetyki samochodowe, dobry odkurzacz przydadzą się również ściereczki z mikro fibry, szczotki z miękkim włosiem oraz twardym + szczotka do sierści w przypadku pupila który podróżuję z nami.
  2. Druga metoda to powierzenie pracy z autem profesjonalnej firmie jak Szoruj.pl. Co zapewne wyjdzie taniej niż zakup wszystkich detergentów, nie mówiąc już o zaoszczędzonym czasie.

Cennik Prania tapicerki:

Pakiet:1
Start
2
EKO
3
Standard
4
Srebrny
5
Złoty
6
Platynowy
7
Pełny
Cena:60 zł129 zł159 zł179 zł229 zł259 zł279 zł
ODKURZANIE+++++
pranie:

FOTELI PRZÓD,

ZAGŁÓWKÓW,

BOCZKÓW PRZÓD

+++++++
pranie:

KANAPY,

BOCZKÓW TYŁ

++++++
pranie:

PODŁOGI,

BAGAŻNIKA

+++++
pranie PODSUFITKI++++
OZONOWANIE

KLIMATYZACJI

+40+40+40+40+40+40+
CZYSZCZENIE

PLASTIKÓW + DRESING

+40+40+40+40+40++
SUSZENIE+50+50+50+50+++
MYCIE SZYB+20+20+20+20+20+20+
Pranie podłokietników

oraz dywaników

(materiałowych)

+20+20+++++
Ozonowanie wnętrza auta+20+20+20+20+20+20+20
Średni czas :1h2h3h3,5h8h8-10h8-10h

Dodatkowe prace:

oferowane usługijedn. miarycena za jednostkę
Wyczyszczenie fotelika dziecięcego1 szt.35 zł

 

Zwykle kompleksowe pranie/ czyszczenia auta trwa od 5 do 12 h zakres prac zawsze jest ustalany indywidualnie z klientem.

Plusem korzystania z usług profesjonalistów jest gwarancja usługi, stosunkowo niski koszt usługi, zaoszczędzony czas, gwarancja wykorzystania specjalistycznego sprzętu oraz chemii której zwykle nie kupimy w małych butelkach do użytku domowego, praca profesjonalisty, uśmiech na naszej twarzy

 

Pranie tapicerki samochodowej krok po kroku:

Na początku pracy odkurzamy dokładnie auto- podłogi, fotele również podsufitkę przy użyciu specjalnej końcówki z miękką szczotką, przestrzenie między fotelami, prowadnicami, tunelami za pomocą różnych rozmiarów końcówek szczelinowych po dokładnym odkurzeniu szczotkujemy podłogi następnie używając kompresora usuwamy zalegający brud i piasek z podług, foteli i szczelin po czy powtarzamy procedurę odkurzania po raz kolejny, w przypadku aut zanieczyszczonych sierścią wykonujemy również szczotkowanie powierzchni specjalną szczotką z długimi gumowymi patyczkami dzięki której jesteśmy w stanie wyszczotkować sierść niemal w 100%.

Zapewne zastanawiacie się dlaczego tak dużo uwagi poświęcamy dokładnemu odkurzaniu ?

Analiza zanieczyszczeń które znajdują się na tapicerkach wykazała że ok. 80 % z nich są pochodzenia substancji nierozpuszczalnych a co za tym idzie ich usunięcie może odbyć się tylko i wyłącznie poprzez odkurzenie.

Następnie przechodzimy do zabezpieczenia auta. Zakrywamy w tym celu gniazda zapalniczek manipulatory szyb, deskę rozdzielczą, foliujemy wielofunkcyjną kierownicę oraz lusterka wsteczne, krótko mówiąc należy zabezpieczyć wszystkie elektroniczne urządzenia przed wodą.

Po dokładnym zabezpieczeniu auta, montujemy niezbędne oświetlenie ledowe wewnątrz auta zwykle są to lamy do pracy przy komorze silnika idealnie nadają się do zamontowania wewnątrz auta i dają bardzo dobre zbliżone do słonecznego światło.

 

Pranie tapicerki za pomocą odkurzacza ekstrakcyjnego.

Etap prania: na początek nanosimy na tapicerkę prespray który zachodzi w reakcję z brudem oddzielając go od tapicerki tworząc coś w rodzaju oleistej cieczy – naszym zadaniem będzie wypłukanie jej maszyną ekstrakcyjną karcher 10/1

Efektywne pranie metodą ekstrakcji musi być podzielone na etapy, start zabieramy się za pranie podsufitki możemy to zrobić dwoma sposobami nanieść prespray i po odczekaniu chwili wyczyścić wilgotną ściereczką z mikrofibry pamiętając o tym żeby wyczyścić ją równomiernie w każdym miejscu nie używając przy tym zbyt wiele siły, podsufitki z reguły są dość delikatne – ten sposób polecamy w przypadku podsufitek miękkich to znaczy z podbiciem z gąbki.

Drugą metodą prania podsufitki jest: naniesienie prespray oraz kolejno środka płuczącego następnie delikatną szczotką z długim delikatnym włosem szczotkujemy delikatnie praną powierzchnie robimy to delikatnie bez siły następnie w szybkim tempie ściągamy powstałą zawiesinę odkurzaczem piorącym karcher, ta metoda z pewnością jest skuteczniejsza ale również stanowi pewne ryzyko dla niedoświadczonej osoby, sugerujemy tę metodę do prania podsufitek twardych obsadzonych bezpośrednio na dykcie bez obicia gąbkowego, tę metodę stosujemy bez powtarzania max 3 w ciągu „życia” auta.

Po upraniu podsufitki możemy rozpocząć pranie kolejno foteli przednich rozpoczynając zgodnie z ruchem wskazówek zegara, fotel pasażera jest zazwyczaj mniej zabrudzony niż kierowcy z wiadomych przyczyn.

Nanosimy prespray pozostawiamy na chwilę następnie nanosimy środek płuczący w naszym przypadku jest to karcher rm760 proszek antyalergiczny nie pieniący nie wymagający płukania wodą - bezpieczny dla ludzi i zwierząt, kolejno szczotkujemy opryskaną powierzchnie nieco twardszą szczotką z tworzywa sztucznego, dzięki szczotkowaniu chemia dociera głęboko w strukturę tapicerki poza tym mechanicznie rozpuszczamy zgromadzony brud, powstałą zawiesinę odkurzamy ekstraktorem pracę powtarzamy pomijając już użycie prespray do momenty uzyskania oczekiwanego efektu czystości, zwykle jest to 2-3 razy.

Po upraniu fotela rozpoczynamy pranie podłogi pod fotelem, procedura wygląda bardzo podobnie z dwoma wyjątkami, przy praniu podłóg oraz bagażnika używamy twardszej szczotki oraz procedurę płukania możemy wykonać maksymalnie dwa razy, nie chcemy doprowadzić do przemoczenia podłogi, w której często znajdują się pakiety komfortu oraz różne przewody wiązki elektryczne itp.

Teraz rozpoczynamy pranie tapicerki znajdującej się na drzwiach w tym etapie warto zwrócić uwagę na stan boczków a dokładnie czy nie są już odklejone pranie wykonujemy z uwagą wykorzystując mało wody boczki często są bardzo delikatne poza tym znajdują się tu manipulatory do sterowania szyb.

Po upraniu całej tapicerki w aucie warto jest przetrzeć tapicerkę foteli oraz boczków delikatnie wilgotną ściereczką z mikrofibry zapobiega to w 100% powstaniu niechcianych zacieków podczas suszenia.

Pranie zakończone przechodzimy zdjęcia zabezpieczeń które założyliśmy przed praniem i przystępujemy do czyszczenia plastików w tym celu będziemy używać środka czyszczącego AMOR oraz dużej ilości ściereczek z mikrofibry, Amor jest to środek czyszczący o neutralnym ph nie ma on właściwości nabłyszczający ani matujących natomiast doskonale rozpuszcza brud i przywraca naturalny wygląd elementom plastikowym i skóropodobnym sprawia że elementy czyszczone rzeczywiście są czyste bez dodatkowych efektów.

Do czyszczenia skórzanej kierownicy mieszka skrzyni biegów oraz innych elementów skórzanych używamy środków Angielskich Nielsen Leather Clinner jest to środek impregnująco czyszczący doskonale czyści i zabezpiecza element skórzane przywracając ich naturalny zapach i wygląd.

Czyszczenie plastików / kokpitu boczków odbywa się poprzez naniesienie środka czyszczącego na plastik dość obficie po odczekaniu 30s dochodzi do rozpuszczenia brudu teraz ściągamy brud z plastików za pomocą ściereczki aż do sucha, w przypadku uporczywych zabrudzeń używamy szczotki na kiju jest to niewielka szczotka o bardzo miękkim włosiu, w fatalnych przypadkach pracujemy również parownicą lecz jej użycie jest dość ryzykowne ponieważ wytwarza ona dość dużą ilość wody jak na ten etap.

Kolejnym etapem jest suszenie mechaniczne – odbywa się ono za pomocą dużych i bardzo wydajnych wentylatorów jeden mniejszy instalujemy w bagażniku drugi większy na tylnej kanapie, w procesie suszenia będą udzielały się dwie specjalistyczne regulowane nagrzewnice elektryczne po 2kw każda. Auto do suszenia musi mieć uchylone wszystkie szyby około 2-4 cm proces suszenia musi być stale monitorowany nie zostawiamy suszonego auta samego bez opieki. Czas przeznaczony na suszenie mechaniczne to z reguły 3-4h. W ciepły letni dzień auta wysychają same w podobnym czasie.

Po wysuszeniu samochodu myjemy szyby od środka używając płynu w koncentracie Nielsen window cleaner – dzięki tej chemii szyby w aucie nie brudzą się tak szybko jak zazwyczaj ponadto nie parują w deszczowe dni.

Ostatnim etapem prac jest ozonowanie wnętrza samochodu i odgrzybianie klimatyzacji za pomocą dużego ozonatora, maszyna znajduję się wewnątrz auta. Auto odpalamy regulator powierza ustawiamy na poziomie 1 nawiew na twarz, obieg zamknięty, temperatura najniższa z włączoną klimatyzacją, ozonator pracuje 15 max 20 minut.

Kolejne 15 minut wietrzymy samochód po ozonowaniu, wywietrzone auto zostaje opryskane zapachem na życzenie klienta.

 

Przyprowadź Auto do nas a otrzymasz:

  • Gwarancję usługi 5 dni od daty wykonania usługi
  • Wypełni profesjonalną i fachowo wykonaną usługę
  • Faktura vat
  • Zostaniesz naszym stałym klientem otrzymasz rabat na kolejne prania

Jako jedyni w Warszawie wysuszymy Twoje auto – odbierasz auto suche co jest bardzo istotne z uwagi na to że na mokrej tapicerce nie wdać plam itp. Nie jesteś w stanie ocenić usługi !!! U nas wiesz za co płacisz.

 

Samochody Typu: Van, Bus, Ciągnik Siodłowy

oferowane usługicena za jednostkę
Bus 9 miejsc240 - 400 zł
Van 7 miejsc180 - 320 zł
Ciągnik siodłowy Z leżanką250 - 400 zł
Ciągnik siodłowy BEZ leżanki200 - 350 zł
Autobusy (za fotel)30 zł
Dodatkowo: ozonujemy / odgrzybiamy klimatyzację40 zł

 


Opinie w google:

Pan Paweł

Rewelacja! Miła i fachowa obsługa, aż miło teraz wsiąść do samochodu. Tapicerka czysta i pachnąca. Z foteli zlikwidowali wszystkie plamy, podłoga czysta bez okruchów, szyby idealnie umyte. Gorąco polecam czyszczenie trwa cały dzień ale finalnie widać różnicę, auto jak nowe!

Pranie tapicerki samochodowej Warszawa
4.6 (91.11%) 9 votes

 

 

Zadzwoń