Pranie dywanów Warszawa w firmie szoruj.pl

Pranie dywanów Warszawa

Pranie dywanów Biura

Pranie dywanów Warszawa – Dywany w dalszym ciągu są w naszych domach i stanowią nieodzowny element wystroju wnętrz ocieplając ich wygląd. Od czasu komunistycznych podrabianych orientalnych dywanów utożsamianych z bezguściem minęło sporo czasu, na rynku pojawiły się przepiękne wzory i style dywanów zarówno tych sztucznych jaki naturalnych które z pewnością przykuwają uwagę. Dywany pełniły rolę upiększającą nasze mieszkania i domy, musimy zadbać o ich piękny wygląd w tym celu poddajemy je czyszczeniu, niestety domowe sposoby prania najczęściej okazują się nieskuteczne. Roztarte plamy, zmechacona powierzchnia, nie dodają im uroku, a wręcz przeciwnie.

Do domowych sposobów prania należy zaliczyć pranie ręczne, niestety jest to nic innego jak wcieranie brudu szczotką w głąb dywanu. Efekt jest krótkotrwały, a faktem jest że brud został wciśnięty do środka runa, dając efekt powierzchowny. Najlepszym sposobem utrzymania dywanów w czystości jest ich trzepanie oraz regularne odkurzanie. Na szczęście jest wiele profesjonalnych firm trudniących się usługami prania dywanów. Jest wiele rodzajów dywanów oraz sposobów ich tkania, z tych względów nie wszystkie rodzaje prania są dla nich dedykowane , wspólnym sposobem prania niemalże wszystkich dywanów jest pranie ekstrakcyjne czyli pranie na mokro- które wykonujemy.

 

Pranie dywanów sztucznych:

 • Pranie dywanów z polipropylenu – jedna z największych grup i najczęściej spotykane, cechuje się trwałością kolorów , odporne na wilgoć i ścieranie, polecane dla alergików, nie atakują ich mole, minusem jest to że są mało przyjemne w dotyku właściwie są szorstkie.

 

 • Pranie dywanów poliamidowych – odporne na ścieranie, efektowne wyraźne kolory, nie atakują ich mole, są łatwe w czyszczeniu, również polecane alergikom ze względu na właściwości antystatyczne.

 

 • Pranie dywanów akrylowych – imitacja dywanów wełnianych, bardzo miłe w dotyku, zwykle ich runo jest wysokie, są odporne na pleśń i bakterie, są również bardzo ciepłe.

 

 • Pranie dywanów poliestrowych – jest średnio miękki, ma wygląd naturalnego dywanu, jest odporny na udeptywanie odporny mechanicznie

 

 • Pranie dywanów wiskozowych – sprawiają wrażenie wilgotnych, są nie miłe w dotyku, powstają z włókien powstałych podczas obróbki celulozy, bardzo odporne i dobrej jakości, barwy nasycone i wyraźne, bardzo lekkie odporne na kurz i brud.

 

Pranie dywanów Naturalnych :

 • Pranie dywanów bawełnianych – dość duża grupa dywanów, średnio odporne na zabrudzenia, nie nadają się dla alergików, chłoną wilgoć , są miękkie bardzo miłe w dotyku , wyciszają wnętrze

 

 • Pranie dywanów jedwabnych – najszlachetniejszy z materiałów , z jedwabiu wykonuje się najwyżej jakości dywany orientalne, są drogie w zakupie, wytrzymałe bardzo miłe w dotyku, posiadają właściwości antystatyczne, lekkie i nie tracą kolorów

 

Pranie a typy dywanów:

Pranie Dywanów domowychOprócz rodzaju z jakiego tworzywa jest dywan, rozróżniamy je również pod względem sposobu tkania oraz gęstości, istotna jest również waga dywanu wskazuje ona na grubość użytych nici , czym cięższy dywan tym dłuższy czas schnięcia po praniu. Gęstość to ilość włosów runa na 1 metrze kwadratowym ,rozróżniamy tkanie maszynowe oraz ręczne. Większość dywanów nadaję się do prania ekstrakcyjnego , natomiast przed zamówieniem prania zachęcamy do zapoznania się z metką na odwrocie dywanu , jest ona cennym źródłem informacji wskazuje wiele informacji w tym zalecenia co do metody prania dywanu.

 

 • Pranie dywanów gładkich – runo nie dłuższe niż 3 cm doskonale nadają się do prania o ile producent nie zaleca innego sposobu niż pranie na mokro.

 

 • Pranie dywanów Carving – runo przycięte nie równo dając efekt 3D również nadają się do prania ekstrakcją o ile producent nie wskazał inaczej.

 

 • Pranie dywanów sizal – dywany bez włosie , jeśli są sztuczne i bawełniane również nadają się do prania na mokro.

 

 • Pranie dywanów shaggy – bardzo długi włos nie nadają się do prania ekstrakcja.

 

 

Szoruj – Profesjonalne pranie dywanów w Warszawie krok po kroku

 1. Sprzęt do prania dywanówOdkurzenie dywanu odkurzaczem karcher CV 38/2 , jest to bardzo wydajna maszyna z wbudowaną elektro-szczotką dzięki której runo dywanu zostaje podniesione , możemy wyczyścić całe runo aż do podkładu ( efekt wytrzepanego dywanu )

 

 1. Naniesienie prespray – środek chemiczny dostosowany odpowiednio do danego rodzaju dywanu który dzięki swoim właściwością oddziela brud od powierzchni runa tworząc swego rodzaju zawiesinę

 

 1. Pranie ekstraktorem z głowicą karcher PW , maszyna piorąca z elektro-szczotką płuczemy dywan z wszelkich zabrudzeń jednocześnie szczotkując go maszyna o dużej mocy do momentu uzyskania oczekiwanego efektu czystości.

 

Pranie dywanów – cennik

Na miejscu 10zł / 1m kw.
U klienta 7zł / 1m kw.

 


Opinie w google:

Pan Tomasz

Dywan czystszy niż przed zakupem!! Polecam pranie szczególnie jak się ma zwierzaka w domu.

Pranie dywanów Warszawa
5 (100%) 9 votes