Szoruj.pl

Jak często serwisować klimatyzację w samochodzie?

Klimatyzacja jest obecnie jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdego samochodu. W lecie pozwala przetrwać wysokie temperatury, w zimie i podczas deszczu pomaga w odparowaniu wilgoci z szyb. Jednak, aby korzystanie z niej było całkowicie bezpieczne i zdrowe dla jej użytkowników, powinna być poddawana regularnemu serwisowi klimatyzacji samochodowej oraz uzupełnianiu czynnika chłodniczego.

Fachowcy doradzają, aby przegląd klimatyzacji samochodowej wykonywać minimum raz w roku, jedynie w profesjonalnych punktach. Cena takiej usługi będzie zależeć od wykonanych przy klimatyzacji czynności i w najlepszych punktach w Warszawie trzeba zapłacić za to ok. 130 zł, a za usługę uzupełnienia czynnika chłodzącego ok. 25 zł.

Dlaczego regularny przegląd klimatyzacji samochodowej jest ważny?

Regularny przegląd klimatyzacji samochodowej jest ważny z kilku względów. Pod kątem technicznym serwis klimatyzacji samochodowej oraz uzupełnienie klimatyzacji czynnikiem chłodzącym R 134A jest ważne dla zachowania sprawności urządzenia, w tym optymalnej wydajności.

Jednak kwestia zdrowotna jest znacznie ważniejsza. Nieczyszczona klimatyzacja jest siedliskiem bakterii oraz grzybów, które uwielbiają wilgotne środowisko i w którym bardzo szybko się namnażają. Na serwis klimatyzacji samochodowej najlepiej zdecydować się wczesną wiosną – to z jednej strony dobre przygotowanie dla nadchodzącego, wakacyjnego sezonu, z drugiej – optymalny moment, aby pozbyć się nagromadzonych wewnątrz bakterii i innych drobnoustrojów. Klimatyzacja jest bardziej zanieczyszczona właśnie po okresie zimowym, kiedy gromadzi się w niej nadmiar wilgoci.

Pierwszą oznaką, że należy zrobić porządek z klimatyzacją samochodową – nabijanie, odczyszczenie, odgrzybienie i sprawdzenie jej szczelności – jest wydobywanie się z niej nieprzyjemnego zapachu lub zmniejszona wydajność podczas chłodzenia. O regularny, coroczny serwis klimatyzacji samochodowej należy zadbać szczególnie w przypadku korzystania z niej przez osoby skłonne do alergii lub borykające się z astmą, ponieważ to dla nich stanowi największe zagrożenie.

Co wchodzi w zakres serwisu klimatyzacji samochodowej?

Kompleksowy serwis klimatyzacji samochodowej, przeprowadzany przez renomowaną, doświadczoną firmę Szoruj.pl na terenie Warszawy i okolic, obejmuje wszystkie najważniejsze prace. Podczas przeglądu klimatyzacji serwisowej wykonywane jest nabijanie klimatyzacji czynnikiem chłodzącym R 134A za pomocą nowoczesnej maszyny Bosch ACS 611/ Robinair. Podczas pracy klimatyzacja jest opróżniana, a następnie sprawdzana szczelność całego układu za pomocą wytworzonego podciśnienia. Końcowym elementem tego etapu jest napełnienie klimatyzacji samochodowej nowym olejem oraz uzupełnienie świeżym czynnikiem chłodniczym.

Serwis klimatyzacji samochodowej to również dokładne odgrzybienie nie tylko samej klimatyzacji, ale również wnętrza samochodu, na które oddziałuje powietrze wydmuchiwane przez układ chłodzenia auta. Wykorzystuje się do tego generator ozonu o bardzo dużej mocy. W ten sposób można łatwo i pewnie pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń, takich jak grzyby, drobnoustroje, wirusy oraz nieprzyjemne zapachy.

Odgrzybianie i nabijanie klimatyzacji – cena

Za pełen serwis klimatyzacji samochodowej, czyli odgrzybianie i nabijanie klimatyzacji, cena usługi mobilnej z gratisowym dojazdem do klienta wynosi 130 zł. Usługa zawiera dezynfekcję klimatyzacji samochodowej w cenie. Samo uzupełnienie czynnika chłodzącego to koszt 25 zł za każde wykorzystane 100 g. Więcej szczegółów na temat oferty Szoruj.pl zainteresowani czystą klimatyzacją znajdą pod adresem: https://szoruj.pl/serwis-klimatyzacji-samochodowej-warszawa/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *